Okolie

Okolie motela je priam stvorené na turistiku. Nachádza sa tu veľa pekných turistických trás, kde môže návštevník spoznávať krásy prírody dolného Liptova, ktoré sú zaujímavé nielen v lete ale aj v zime. V blízkosti areálu sa nachádza známe lyžiarske stredisko Skipark Ružomberok (5 km), Donovaly (20 km) alebo Jasná (25 km).
 

Lyžiarske centrum Skipark

Stredisko Skipark Ružomberok je vzdialené od Motela Ranč 5 km. Rozprestiera sa na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie lanová dráha na Malinô Brdo. 

Thermalpark Bešeňová

Bešeňová sa stala svetoznámou vďaka termálnemu kúpalisku. Voda má blahodarné účinky na organizmus, predovšetkým na pohybové a urologické ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky. Priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo, najmä na jeseň, v zime a na jar, termálnu vodu odporúčame ľuďom vystaveným stresom. Vzdialenosť od motela ranč je 16 km.

 


Vodná nádrž Liptovská Mara

Je jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku. Vzdialená od motela približne 20 km. Ponúka široké možnosti vodných športov: kúpanie, člnkovanie, jachting, windsurfing alebo rybárčenie. Rekreačná oblasť Liptovský Trnovec, kde je trávnatá pláž, požičovňa športových potrieb, škola windsurfingu, volejbalové ihrisko a minigolf.


 

Aquapark Tatralandia

Vzdialený od hotela približne 33 km. Aquapark je s celoročnou prevádzkou vďaka termálnej vode. Poskytuje množstvo atrakcií, z ktorých väčšina má celoročný charakter. Areál ponúka 6 bazénov, 6 tobogánov, z ktorých dva majú v rámci SR a ČR prívlastky: "Anakonda" je najdlhší a "Kamikadze" najstrmší tobogán, takže sa určite máte na čo tešiť. Dva tobogány "Volcano" a "No limits" sú celoročnými tobogánmi.


 

Lyžiarske stredisko Donovaly

Je jedno z najvýznamnejších lyžiarských stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov.
Dominantou lokality je trojsedačková lanovka na Novú Hoľu (1360 m n. m.), ktorej dĺžka je 1325 m a kapacita prepravovaných osôb 1305 za hodinu. Okrem sedačkovej lanovky je pre milovníkov bieleho športu k dispozícii 14 vlekov o kapacite 10 050 prepravených osôb za hodinu. Stredisko je vzdialené 33 km.


 

Vlkolínec UNESCO

Vlkolínec je trvalo obývaná obec, v súčasnosti s 29 obyvateľmi v 18 domoch, z celkového počtu 55 domov. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ako unikátny krajinno-sídelno-architektonický komplex. Vzdialenosť od Motela Ranč je 12 km.


 

Jasná - Nízke Tatry

Najkrajšie ski centrum, ktoré ponúka najdlhšie zjazdovky na Slovensku. 28 km zjazdoviek (z toho 9 km je umelo zasnežovaných), 5 sedačkových lanoviek, 1 kabínková lanovka a 11 lyžiarskych vlekov, s celkovou prepravnou kapacitou 15 200 osôb za hodinu.
Pre tých skúsenejších Jasná poskytuje strmé žľaby Derešova, Ďumbiera a Chopku, kde môžu predviesť svoju odvahu vyznávači skialpinizmu a snowboardingu. V Jasnej je možnosť vychutnať si aj zimný paragliding! Vzdialenosť je 42 km.


 

Kvačianska Dolina

Meno Kvačianska dolina patrí čarokrásnej tiesňave skrytej v masíve Chočských vrchov, na pomedzí Liptova a Oravy. V jej srdci leží kotlina Oblazy, obklopená hukotom vody, strmými skalami a hlbokými lesmi, ktorým vládnu medvede, vlci a rysy. Ako v rozprávke tu stoja drevené vodné mlyny a píla - pamiatky ľudového technického staviteľstva z počiatku 19. storočia.